Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

Opóźniony lot, istnieją odszkodowania lotnicze

W Polsce przyzwyczailiśmy się do tego, że pociąg może się spóźnić i zdarza się, że nawet dwie czy trzy godziny i jakoś mało ludzi kwapi się do tego, by PKP dało pasażerom jakiekolwiek odszkodowania. Ale, gdy mowa o opóźnionym locie, to bardzo wiele osób domaga się odszkodowań.

Pasażerowie oczekują czegoś w zamian za swój stracony czas. Każdy opóźniony lot to straty liczone w bardzo dużych sumach. Tak, więc przewoźnicy robią wszystko, żeby każdy element dobrze funkcjonował i nie było opóźnień. Jeżeli opóźnienie nie wiąże się z tym, że przewoźnik coś zawalił, a z powodu warunków pogodowy jakiś lot opóźnia się, to nie mamy prawa chcieć odszkodowania, za opóźniony lot. Bo jak wiemy, że najważniejsze jest mata ceramiczna pasażerów jak też bezpieczeństwo załogi. Nikt nie zaryzykuje życia, bo by lot się odbył muszą istnieć określone warunki pogodowe. Tak, więc gdy lot opóźnia się albo jest odwołany i przełożony na inny termin, to otrzymujemy informacje związane z przyczyną takiej sytuacji - na flyandi.pl.

Odszkodowanie za lot
Samolot
Napisał: Angelo DeSantis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Istnieją pasażerowie, którzy nie mają pojęcia o wielu rzeczach i to nieistotne czy chodzi o pasażera pociągu czy mowa o pasażerach z samolotu. Jednak nim zaczniemy podróż dobrze, choć odrobinę zapoznać się z istniejącymi zasadami w danym środku komunikacji. Kiedy weźmiemy pod uwagę samolot, to trzeba pamiętać, że na lotnisku trzeba pojawić się z odpowiednim wyprzedzeniem inaczej można mieć problem by dostać się do samolotu (dowiedz się więcej). Zdarza się, że lot przekładany jest ze względu na warunki pogodowe i w takiej sytuacji czasem trzeba czekać kilka godzin na lotnisku, a zdarza się, że musimy zjawić się na lotnisku następnego dnia.

W takiej sytuacji odszkodowanie lotnicze nie są wypłacane, bo przewoźnik nie może wpłynąć na pogodę. Jednak, jeśli to z winy przewoźnika lot jest przekładany, to niedoszli pasażerowie muszą otrzymać po pewnym czasie, czekania na lotnisku, coś do picia i jedzenia, a zdarza się, że i muszą zostać im zapewnione miejsca na przenocowanie.

Ale, jeżeli w związku ze spóźnieniem lotniczym tracimy jakiś ważny kontrakt, wtedy warto zgłosić się o odszkodowanie lotnicze, bo posiadamy prawo starać się o tego typu świadczenie. Wszystko jest rozpatrywane i w zależności o rozpatrzenia dostajemy pieniądze lub zdarza się, że voucher na loty konkretną linią na jakiejś trasie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-02-01 23:52:33
Tagi: bezpieczeństwo, pociąg, prawo, PKP, warunki pogodowe