Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

Dzięki funduszom unijnym można unowocześnić firmę

We wszystkich miejscach, gdzie potrzebne są modernizacje i zmiany, ludzie mają trudności z brakiem funduszy. Dotyczy to zarówno małych i większych firm, jak i jednostek samorządowych. Szansą są fundusze unijne.
fundusze unijne
Napisał: Ervins Strauhmanis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Choć właściciele firm zwykle decydują się na przyjęcie pomocy finansowej w momencie tworzenia własnej działalności, rosnącym zainteresowaniem cieszą się również fundusze unijne na rozwój firmy. Pieniądze z tego źródła można dostać na przygotowanie nowych etatów, kupno fachowych narzędzi, albo inne zabiegi, mające za zadanie zwiększyć atrakcyjność firmy na rynku lokalnym lub krajowym.



Z tego powodu, że dotacje mają formę refundacji i trzeba na wstępie posiadać własne środki na realizację planowanych unowocześnień, warto wyszukać bank online, w którym przy minimalnej liczbie formalności możemy otrzymać kredyt pomostowy, lub inwestycyjny. Kredyty tej kategorii są zwykle bardzo preferencyjne dla przedsiębiorcy.

fundusz
Napisał: DonkeyHotey
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kredyt pomostowy spłaca się jednorazowo, po otrzymaniu funduszy unijnych, natomiast kredyt inwestycyjny jest korzystnie oprocentowany. Odrębną grupę wsparcia finansowego z Unii Europejskiej stanowią fundusze unijne dla gmin (). W tym przypadku samorząd oddaje wniosek o dofinansowanie z dołączonym projektem planowanych inwestycji, a kiedy dotacja zostanie przekazana, trzeba ją wykorzystać w wyznaczonym terminie. Inaczej samorząd będzie zmuszony oddać niewykorzystaną część dofinansowania.


Fundusze unijne dla gmin to dziś główna część środków, przeznaczonych na przekształcanie terenów poprzemysłowych, wdrażanie systemów ochrony środowiska, czy przeprowadzanie inwestycji z obszaru sportu i rekreacji. W przypadku funduszy unijnych na rozwój firmy finanse (zobacz kredyty obrotowe dla firm) przeważnie trzeba całkowicie oddać, natomiast reguły spłaty są atrakcyjniejsze, niż w przypadku kredytu bankowego.

Nawet bank online, w którym proces otrzymywania kredytu jest mniej skomplikowany, a zasady spłaty atrakcyjniejsze, niż w tradycyjnej placówce bankowej, nie umożliwi nam np. zawieszenia spłaty zobowiązań na pół roku, co jest osiągalne w przypadku wsparcia finansowego ze środków Unii Europejskiej. Żeby skorzystać z dofinansowania, trzeba zapoznać się z aktualnymi programami rozwoju oraz skompletować odpowiednią dokumentację we właściwej jednostce lokalnej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-13 08:03:15
Tagi: bank, fundusz, dotacja