Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

Według mądrości głoszonej przez filozofa zachodniej medycyny - Hipokratesa, właściwe jedzenie to istota zdrowia

Natura sama w sobie daruje nam zdrową i witalną żywność. Dzięki temu, przyroda pozwala nam na walkę ze schorzeniami organizmu i jednocześnie zapewnia właściwy stan zdrowia. Generalnym źródłem zaburzeń są nasze nawyki żywieniowe i styl życia. Modyfikowana żywność jest bezsprzecznie główną przyczyną niedomagań zdrowotnych .

Olej lniany
Na podstawie: ekoj.pl
Takie jedzenie ( rokietnica restauracje ) nie dostarcza nam energii zużywanej do samoregeneracji organizmu, która wcześniej była przekazywana wraz z naturalnym jedzeniem. W czasach wzmożonego zapotrzebowania na pożywienie ekologiczne, w kategorii tłuszczów wyróżniamy oleje pozyskiwane na zimno, których spożycie doprowadza do powstrzymania bądź opóźnienia rozwoju chorób cywilizacyjnych, takich jak - otyłość, choroby układu krążenia, miażdżyca.

Spośród olejów otrzymywanych metodą na zimno można wyspecyfikować oleje pozyskane z nasion, owoców i z pestek - olej z nasion lnu (oleje spożywcze na ), olej z nasion wiesiołka, olej z nasion ogórecznika lekarskiego, olej z pestek dyni oraz olej z owoców oliwki, olej z owoców rokitnika jak też olej z orzechów czy olej z kiełków pszenicy. Zdrowe oleje, są tak samo ważne w naszym jadłospisie, jak świeże warzywa i owoce. Lata, kiedy oleje stosowaliśmy jedynie za swego rodzaju narzędzie do przygotowania potraw, muszą odejść w niepamięć. Do prawidłowego funkcjonowania, organizm wymaga nawet więcej jednostek energetycznych pochodzących ze zdrowych tłuszczów, niż z protein. W związku z tym w zdrowych posiłkach, zaleca się spożywać dwa razy więcej rodzajów zdrowych tłuszczów niż białka.

Związki wchodzące w skład oleju z ziaren dyni - kosmetyczne olejki, przesądzają o jego zdrowotnych właściwościach. Olej z pestek dyni, tłoczony jet na zimno. Ma ciemnozielono-brązowy kolor, orzechowy smak i orzechowy zapach. Tłuszcze, które znajdują się w pestkach dyni, zaliczają się do tłuszczów roślinnych, zawierających wszystkie możliwe związki dla naszego organizmu.

Olej lniany wytwarzany metodą na zimno jest olejem roślinnym o żółtawym kolorze i intensywnym, cierpkim aromacie. Posiada wyśmienitą proporcję zdrowych, nienasyconych kwasów omega-3 i omega-6. Kwasy te klasyfikowane są do grupy NNKT - czytaj
nawet pomocna strona, warto zajrzeć
znacznie więcej znajdziesz na www
oryginalna strona. Są to związki, których organizm człowieka potrzebuje, a nie jest w stanie sam ich wytworzyć. Warto dodać, iż kwasy omega-3 stanowią aż 15 % budulca tkanki mózgowej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-31 08:09:09
Tagi: warzywa, tłuszcze, Omega-3, naturalne, protein