Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

Jeżeli pragniesz otworzyć własną restaurację, musisz wcześniej kupić odpowiednie garnki

Najczęściej sporządzamy kolacje w mieszkalnej kuchni, ale równocześnie od czasu do czasu wychodzimy na miasto, aby tam zjeść nieco odmienny posiłek. Dlatego wybrane przedsiębiorcze kobiety decydują się na otwarcie własnej knajpy. Na ten cel nierzadko pozyskują fundusze z Unii, ponieważ koszt zakupienia lokalu i jego urządzenia znacznie przewyższa bardzo ograniczoną zdolność kredytową zwykłego Kowalskiego. Sprzęty i meble stanowią prawdopodobnie najbardziej kosztowną grupę towarów potrzebnych w restauracji. Wspomniany temat jest tak szeroki, że w tym opisie skupimy się tylko na kuchennych naczyniach.

gotowanie
Napisał: Kristina Cortez
Na podstawie: http://www.flickr.com
Duże garnki gastronomiczne są głównym elementem wyposażenia każdego pomieszczenia kuchennego w dobrych szynkach, a także w restauracjach hoteli. Aby takie naczynie wytrzymało próbę czasu powinno być właściwie zbudowane. Przy zakupie garnka trzeba zwrócić uwagę na jego prezencję i skontrolować, czy ścianki są wystarczająco grube, by nie uległy błyskawicznemu uszkodzeniu. A samo dno ma mieć kilka warstw, co zagwarantuje równomierne rozprowadzanie ciepła i zapobiegnie przypalaniu się gotowanych posiłków obiadowych. A skoro mowa o nagrzewaniu się stali kwasoodpornej, z której zrobiony bywa garnek, to warto zainwestować tylko w niektóre egzemplarze. Garnki gastronomiczne powinny posiadać nienagrzewające się uchwyty - takie rozwiązanie znacznie uprości pracę szefom kuchni.
Napisał: zenjazzygeek
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jeśli jeszcze dana osoba nie zadecydowała jeszcze, na jakiej kuchence będzie w niedalekiej przyszłości gotować posiłki, to zapewne powinna kupić naczynia, które będzie można ustawić na każdym palniku. W przypadku późniejszej ewentualnej wymiany dużego sprzętu agd, właściciel zajazdu uniknie wymiany pozostałych akcesoriów kuchennych.

Dzisiaj najczęściej używane bywają kuchnie gazowe. Decyduje o tym niewielki koszt ich eksploatacji. Jednak taki stan rzeczy nie oznacza, że trzeba na wstępie rezygnować z alternatywnych rozwiązań. W olbrzymiej restauracyjnej kuchni będzie przecież gotować kilku podwładnych równocześnie. Przyda się im jedna, niewielka kuchenka indukcyjna, na której można na szybko ugotować makaron (Sprawdź producent makaronów) lub podgrzać zimny kompot z suszonych śliwek dla najmłodszego klienta w knajpie. Do tego typu zadań najlepsze będą 2, a nawet 3 zestawy garnków indukcyjnych - garnki na płytę indukcyjną. Zazwyczaj zakupuje się je do domowych kuchni, ale na potrzeby rzeczonego eksperymentu również będą najlepszym rozwiązaniem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-18 00:30:01
Tagi: AGD, garnki, kuchenka indukcyjna