Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

Masz swój biznes? Chcesz kupić auto? Zobacz, co trzeba wiedzieć o leasingu samochodów.

Jeśli masz swoją firmę i planujesz nabyć auto obligatoryjnie przeczytaj poniższy tekst.


Leasing – co to takiego?


Leasing to rodzaj dzierżawy. Jeśli zdecydujesz się na leasing, auto nie będzie Twoją własnością. Będziesz jedynie jego użytkownikiem.


finanse
Napisał: Bryant Surety Bonds
Na podstawie: http://www.flickr.com


Projektor instalacyjny z serii P
Napisał: 4Press.pl
Na podstawie: 4Press.pl


To doskonała oferta dla przedsiębiorców oraz tych, którzy wykonują wolny zawód lub pracują na umowę zlecenie.

Jeśli jesteś pewien, że ten temat okazał się dla Ciebie interesujący, to zobacz, że także proponowana witryna (https://szukasz-pracy.pl/oferty-pracy-w-holandii/) zawiera podobnie ważne informacje - wejdź tutaj.

Kiedy decydujesz się na leasing także musisz płacić miesięczne raty. Jaka jest zatem różnica między leasingiem a kredytem? Leasing jest zdecydowanie mniej zobowiązujący. Z jakiego powodu?


Bo w chwili, gdy przestajesz wpłacać comiesięczne opłaty po prostu zwracasz auto do właściciela. W przypadku kredytu taka opcja nie jest możliwa. Jasne jest, że leasing jest bardziej dostępną formą finansowania. Kolejnym plusem jest zredukowanie formalności do koniecznego minimum. Aby leasingować samochód najczęściej potrzebujesz wyłącznie dowodu tożsamości i drugiego dokumentu ze zdjęciem.W przypadku, kiedy zamierzasz poruszać się droższym samochodem będziesz musiał przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu i uzyskanych dochodach. Ponadto firma leasingująca poprosi Cię o informacje o wysokości Twych średnich miesięcznych dochodów, które uzyskałeś w okresie poprzednich sześciu miesięcy. Ważna będzie również forma Twego zatrudnienia a także stanowisko, które piastujesz, wyciąg z konta bankowego z wpływami z ostatnich 3 miesięcy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji firma leasingowa poprosi Cię również dokumenty poręczyciela.
(ogólnie o leasingu samochodów)
Napisał: Firma XELLA Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Firma XELLA Polska Sp. z o.o.


Dla kogo jest przeznaczony leasing?


Leasing jest znakomitą ofertą dla przedsiębiorców, oraz dla osób fizycznych, tzw. leasing (leasing przez internet) konsumencki. Możemy skorzystać z leasingu finansowego lub operacyjnego. Jeżeli zdecydujemy się na tą pierwsza opcję, zostaniemy właścicielami samochodu po opłaceniu ostatniej raty. Proces następuje automatycznie. Natomiast jeśli zdecydujemy się na operacyjny możemy, ale nie jesteśmy zmuszeni do wykupu pojazdu. Gdy uprzednio zdecydowaliśmy się na leasing operacyjny możemy śmiało oddać auto firmie leasingowej. Jest to doskonała opcja dla osób, które lubią co jakiś okres wymienić samochód na nowy.


Co, gdy przeoczymy termin naszej raty?


By nie mieć zbędnych kłopotów powinniśmy wpłacać określoną w umowie kwotę w odpowiednim czasie. W przeciwnym razie musimy liczyć się z tym, iż firma leasingowa natychmiastowo zareaguje na brak należności.


Jakie są skutki dla tych, którzy zalegają z opłatą? Jeśli opóźnienie wynosi więcej niż 30 dni, a klient nie spłacił dwóch i więcej rat, w większości wypadków musi się liczyć z wypowiedzeniem umowy. Jeśli opóźnienie dotyczy tylko jednej raty, grożą mu tylko odsetki. Będzie musiał ponieść koszty wezwań i upomnień.


Jednak, jeśli regulujemy stale nasze zobowiązania leasing może nam w wielu sytuacjach znacznie ułatwić pracę i życie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-22 20:45:22
Tagi: części, życie, zysk, koszty