Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

W jaki sposób skutecznie opracować budżet domowy?

Zbliża się końcówka miesiąca, a Ty znowu zamyślasz odmrażać gotowe jedzenie do czasu wypłaty? Wizja nadprogramowych wydatków Cię przeraża? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się w jaki sposób skutecznie zaplanować domowe wydatki.
pieniądze
Na podstawie: pixabay.com


Planowanie miesięcznego budżetu rozpoczynamy od podsumowania środków, którymi w danej chwili dysponujemy, doliczając te, jakie zostały z zeszłego miesiąca oraz otrzymany przelew z uposażeniem. Do podsumowania budżetu dodajemy pieniądze, które posiadamy na koncie, w kieszeni bądź na innych rachunkach bankowych.

Nie chcesz skończyć ciekawego tematu na tym wpisie? W takim razie zachęcamy do następnych - naciśnij ten link i przejdź na analogiczną witrynę.

Następnie w ustalaniu założeń domowego budżetu przechodzimy do spisania całkowitych kosztów, jakie trzeba ponieść. Na start przypatrzmy się tylko następnemu miesiącowi. Co będzie nam do tego konieczne? Na pewno rachunki za prąd, wodę itd., paragony (np.

Stworzyliśmy dla Ciebie następne atrakcyjne notki na interesujący Cię temat. Wejdź do następnego tekstu oraz czytaj raport (https://miejscakonferencyjne.pl/sale-konferencyjne/karpacz.html).

za większe sprawunki ), a także kartka i długopis.


Na środku umieszczamy sumę netto naszych płac (uwzględniając dodatki np. w postaci nagród). Pierwsza część będzie dotyczyć kosztów, które są stałe, a więc: opłata za wodę, prąd, czynsz za mieszkanie, telewizję, raty kredytu, ubezpieczenia, wydatek na paliwo a także przejazdy miejską komunikacją - wszystkie kwoty zapisujemy obok a poniżej sumujemy. Następna partia wydatków to te, jakie poświęcamy na konsumpcję - zakupy artykułów spożywczych, życie kulturalne (teatr) po czym ponownie - rozdzielamy oraz dodajemy.
Porównujemy planowane wydatki z kwotą uposażenia. Jest na plusie? To dobrze. Jesteś na minusie? Przeanalizuj raz jeszcze powstałe sumpty i zastanów się, które z nich możesz ograniczyć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-09-24 20:46:14
Tagi: program, życie, pieniądz, opłata