Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

Użyteczne sprzęty kuchenne - czajnik elektryczny i młynek do kawy - czy nie brakuje ci podstawowych sprzętów w kuchni?

Większość z nas swój dzień rozpoczyna od kubka gorącej, pachnącej i dobrej kawy bądź herbaty. Niezbędnym sprzętem, którego używamy w trakcie przyrządzania kawy, herbaty albo innych ciepłych napojów, jest oczywiście czajnik. Aktualnie zdołamy zdecydować się na zakup czajnika typowego, którego używamy na kuchence, lub zakupić czajnik elektryczny. Multum ludzi posiada w swoich domach ten drugi rodzaj czajnika, bo czajnik elektryczny jest znacznie bardziej użyteczny.


Jego największą zaletą jest przykrótki czas gotowania wody. Czasami nie mamy zbyt dużo czasu na zjedzenie posiłku oraz wypicie kawy czy też herbaty, szczególnie gdy przygotowujemy się rano do pracy. Szybkie zagotowanie wody oszczędzi nasz czas i spowoduje, że bez kłopotu zdążymy wypić kawę czy herbatę przed wyjściem z domu. Na rynku odkryjemy w dzisiejszych czasach niemało rodzajów i modeli czajników elektrycznych, te najprostsze możemy zakupić już za kilkanaście złotych - czajniki. Naturalnie czajniki lepszych, bardziej modnych marek są sporo droższe, niemniej nieraz wysoka cena idzie w parze z wysoką, idealną jakością.
młynek do kawy
Napisał: Segafredo Zanetti
Na podstawie: Segafredo Zanetti


Będąc przy temacie kawy, wskazane jest zaopatrzyć się również w młynek do kawy. Młynek do kawy to urządzenie, jakie musi znaleźć się w kuchni każdego miłośnika tego wyjątkowego napoju. Do wyboru mamy w dzisiejszych czasach młynek do kawy ręczny czy też młynek elektryczny - świetne młynki kawowe. Wprawdzie ręczne mielenie kawy jest mocniej czasochłonne, niemniej jednak multum ludzi ceni wyjątkowy aromat kawy w toku tego procesu. Mielenie kawy w młynku manualnym powoduje, że jej aromat zachowywany jest na dłużej, bo mielone ziarna się nie ogrzewają.

Do tego wartością młynków ręcznych jest to, że niesłychanie równomiernie mielą one ziarna kawy. Naturalnie młynki elektryczne również mają mnogość zalet, najistotniejszą zaletą jest to, że sporo oszczędzają one szykowanie kawy. Jeżeli więc należysz do osób zabieganych i zapracowanych, to młynek elektryczny będzie dla Ciebie bardziej stosowny. Wśród modeli młynków elektrycznych wyróżniamy młynki udarowe i żarnowe. Niezależnie od tego, który model młynka do kawy wybierzesz, pomnij o tym, by znamionował się on stosowną jakością.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-06-29 07:42:41
Tagi: napój, herbata, kawa