Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

Czym kierować się podczas wyboru sali czy lokalu na różnego rodzaju uroczystości? Na jakie rzeczy zwrócić uwagę?

Planujemy jakieś ważne wydarzenie i nie chcielibyśmy robić przyjęcia w domu, jedynie zorganizować coś w restauracji. Jak zwykle przy tej okazji mamy dylemat, które miejsce będzie najlepsze? Czym kierować się wybierając taki lokal?. Zazwyczaj poszukiwania zaczynamy w naszej okolicy, jest to spowodowane tym, żeby każdy z gości mógł bez problemu dojechać.


Żeby nie zabrało im to strasznie dużo czasu. Tak dzieje się w przypadku mniejszych spotkań, jeżeli natomiast chodzi o ślub, tu sytuacja jest zgoła inna. W związku z tym, że zapewniamy gościom nocleg, miejsce na zabawę weselną często wybierane jest już dalej od domu. Tym bardziej, że z reguły jest to większa impreza, na której jest sporo osób z różnych stron naszego kraju, albo świata. W tym momencie więc nie da się wszystkich zadowolić i zawsze jakaś osoba będzie musiała przyjeżdżać z daleka. Z tego też powodu, gdy organizując wesele (sprawdź ofertę na garnitury wroclaw) Lubin będzie miał w ofercie idealną salą (choćby tą), nic nie stoi na przeszkodzie by właśnie tam przygotować przyjęcie, nawet jeżeli jest to daleko od naszego domu.

restauracja z okrągłymi stolikami
Napisał: Porto Bay Hotels & Resorts
Na podstawie: http://www.flickr.com
Następną rzeczą jest ilość miejsc, odnośnie bardzo rozbudowanych przyjęć może to być informacja kluczowa, a wręcz dyskwalifikująca niektóre miejsca. Przykładowo, jeśli marzy nam się idealna restauracja (pizza Gdańsk metropolia ) Lubin pewnie ma całą masę mniejszych w ofercie, jednak takich, jakie są w stanie pomieścić przykładowo 200 osób, z pewnością nie ma aż tak wiele. Dlatego też, jak przyjecie jest faktycznie spore trzeba sprawdzić jak wyglądają możliwości konkretnych miejsc. Może się okazać, iż nasze wymogi odnośnie powierzchni samego miejsca spełnia właściwie kilka restauracji (my jesteśmy w stanie polecić ). Wtedy możliwości wyboru będą ograniczone. O wiele łatwiej jest zorganizować spotkanie w restauracji tylko dla najbliższej rodziny. Często w takich miejscach mogą swobodnie odbywać się dwa lub więcej przyjęć naraz, nie kolidując ze sobą w żadnym razie.


Ważną kwestią jest oczywiście cena. Dobrze aby takie miejsce posiadało już w ofercie różne menu do wyboru, w innym przedziale cenowym. W takim wypadku możemy zdecydować się na coś w obrębie naszego budżetu. Ważna jest również informacja dotycząca alkoholu. Idealnie jakby można było zamawiać trunki we własnym zakresie. Wtedy możemy znaczenie zmniejszyć koszty kupując dajmy na to w hurtowni z alkoholami. Prócz tego warto zwrócić uwagę na to, jakie dodatkowe usługi oferuje konkretny lokal w cenie wynajmu. Czy należy osobno zapłacić za udekorowanie sali, za świeże kwiaty, albo dostęp do sali z bilardem. Warto te rzeczy sprawdzić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-06-05 00:25:01
Tagi: przyjęcie, ślub, impreza, restauracja, koszty, lokal