Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Każdy podatnik musi wiedzieć, że do kwietnia ma czas, aby oddać roczne rozliczenie podatku dochodowego , zatem rozrachunek PIT.

płacenie podatków
Napisał: Chris Potter
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiele ludzi zwleka z przygotowaniem deklaracji o wielkości dochodów do ostatniej chwili. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ istnieje ryzyko, iż nie zdążymy rozliczyć się w terminie. Dodatkowo im wcześniej złożymy stosowne blankiety do urzędu skarbowego, tym prędzej zostanie naliczony zwrot podatku. W wypadku gdy nie korzystamy z usług biura rachunkowego, a lękamy się popełnienia omyłki w wypełnianych dokumentach, musimy pomyśleć o skorzystaniu z oprogramowania komputerowego do rozliczania podatków - artykuł.

Mylić się jest materią ludzką, jednak popełnianie błędów w oświadczeniach fiskalnych może mieć dla nas niepożądane konsekwencje. Urzędowe blankiety bardzo często mieszczą wiele rubryk, jakie nie są wystarczająco opisane, by je wypełnić bez większych problemów.
obliczanie podatku
Na podstawie: pixabay.com
Naturalnie można korzystać ze wzorów. Jednakże z pewnością łatwiej jest wykonać rozliczenie PIT 37 z pomocą oprogramowania komputerowego bądź dodatkowej platformy internetowej.

Z pomocą programu powstanie elektroniczny blankiet – niczego nie będzie trzeba wypełniać ręcznie. Do tego skończony plik możesz od razu wysłać drogą elektroniczną do urzędu podatkowego – deklaracji nie trzeba odnosić samodzielnie do urzędu, dzięki temu nie będziemy sterczeć w kolejce oraz denerwować się, że marnujemy cały dzień na oddanie urzędnikowi jednego dokumentu. Miej na uwadze, iż bez względu na to, w jaki sposób wypełniasz deklarację roczną, posiadasz możność oddania 1 procent na Organizację Pożytku Publicznego - przejdź do artykułu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-18 14:26:21
Tagi: dokument, rok, formularz, blankiet