Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

Restauracyjne zwyczaje

Jedzenie to nie jedyna składowa dobrego posiłku, zdają się mówić osoby, które lubią jeść na czymś ładnym. Lepiej smakuje, gdy zgromadzi się wokół stołu swoich znajomych, ucztuje się w domu lub w ulubionej knajpce, a ponadto dostajemy obiad, śniadanie czy kolację na zjawiskowych talerzach, w cudownych kubeczkach, lepiej smakuje, kiedy nie musimy jeść plastikowym widelcem i kiedy nie dostajemy obiadu na jednorazowej tacce. Niestety, w wielu miejscach wciąż panuje przekonanie, że liczy się jedynie jedzenie, a to na czym (lub w czym) się je i pije, to nieistotne.

restauracja
Napisał: César
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niestety, zdarza się to dosyć często. Można zrozumieć właścicieli takich lokalów. Są często niewielkie, nie pomieszczą zmywarki, zamówienia wydaje się w nich prędko, w związku z tym jest spory przerób i nikt nie myśli o zastawie obiadowej. Mało tego, tak jest wygodniej, bo zamiast myć naczynia wyrzuca się po prostu jednorazowe talerzyki, kubki, widelce i noże do śmietnika. A przecież pomocna jest piękna i gustowna zastawa obiadowa w restauracji czy mieszkaniu.

No tak, ale nie dość, że jest to mało zachęcające (chociaż nikt nie wymaga pięknej zastawy obiadowej), zniechęca wielu klientów, między innymi tych, którzy lubią zjeść na czymś ładnym, to jeszcze jest to nieekologiczne. Tyle odpadów plastiku, ile się wyrzuca każdego dnia może przerazić. Właściwie to jako klient można zapytać siebie: czy nie stoi to w sprzeczności z naszym światopoglądem?

element zastawy obiadowej
Napisał: Elin B
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdyż jeśli rzeczywiście, to może nie ma sensu chodzić do takich barów? Przecież nawet jak jesteśmy w obcym miejscu oraz nie mamy pojęcia, że tak jest w danym barze, to na pewno będziemy w stanie podpatrzeć innych ludzi, którzy aktualnie siedzą przy stolikach, czy jedzą „obiad na plastiku”. Co istotne, sporo barów, które z zewnątrz wyglądają okropnie, co do których przewidujemy tylko to co najgorsze serwują świeże dania, na porcelanowym talerzu, z innym niż plastikowy widelcem i nożem. A często nowe, ładnie wykończone, w których podają ładne młode panie, posiadają niestety plastikową „zastawę”.

Czy umieszczone na danej stronie (www.cafepanamera.com/kawa-swiezo-palona/) artykuły urzekły Cię? Czujesz ochotę na następne? W takim razie chcemy Ci powiedzieć, że już oczekują na Ciebie nowe wpisy.

Jeśli w takim barze interes nie idzie za dobrze, to można przypuszczać, że jednym z winowajców jest właśnie ów okropna „zastawa”.

No cóż, istnieją także ludzie, którzy nie muszą mieć wyszukanej oprawy, a zjeść mogą nawet ze stołu, bo najważniejsze jest jedzenie, i nie ma co marudzić. Może i to prawda, jednak miło jest zjeść we własnym ulubionym gronie przyjaciół, na czymś ładnym i gustownym, przyjemniej wtedy mija posiłek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-22 01:32:39