Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

Zakup idealnej porcelany

Od wielu setek lat porcelana jest znanym i cenionym w obrębie świata materiałem. Stosowana głównie w postaci zastawy stołowej, z uwagi na swoją wartość i cechy po czasie stała się swego rodzaju znakiem wyższego statusu osób, które jej używają. Nie we wszystkich domach bowiem można spotkać serwis czy naczynia porcelanowe, zazwyczaj na duża skalę występują rozmaite rodzaje ceramiki, ale nie tak cenne jak porcelana. Ponadto w różnorodnych muzeach można podziwiać zabytki w postaci bardzo starych naczyń z porcelany.
Serwis Rococo
Napisał: Zakłady Porcelany „Ćmielów”
Na podstawie: Zakłady Porcelany „Ćmielów”
Wartość tego rodzaju przedmiotów zależy od konkretnego okresu, z jakiego pochodzą, zwykle jednak zabytkowa porcelana jest warta bardzo dużo. Dotyczy to w szczególności elementów bardzo bogato dekorowanych lub też wzorów na porcelanie stworzonych w przeszłości przez docenianych artystów. Porcelana występuje bowiem w bardzo różnych formach, można ją zdobić w zasadzie dowolną metodą w zależności od uznania. Polskie wyroby tego rodzaju są niekiedy również znane na całym świecie, przykładem może być na przykład porcelana Chodzież o wysokiej wartości praktycznej i estetycznej.
Właściwości elementów porcelanowych
Jak już zostało wspomniane, porcelana jest rodzajem ceramiki o konkretnych cechach i efektownym wyglądzie - garneczki.pl - porcelana i nie tylko. Można ją poznać po naturalnie białym kolorze. Rzecz jasna porcelana jest materiałem niezwykle kruchym, a na właściwość tę wpływają dodatkowo metody wykonania określonego elementu porcelanowego. Na przykład serwisy kawowe wykonane z cienkiej warstwy porcelany są jeszcze bardziej narażone na uszkodzenie niż inne przedmioty z tego samego tworzywa. Z drugiej strony jednak akcesoria takie są bardzo lekkie i eleganckie (więcej tutaj), co uzyskuje się tylko poprzez zastosowanie niewielkiej warstwy porcelany.
Nie tylko naczynia i zastawa
Eleganckie zestawy Giardino marki Vittore Comforto
Napisał: Vittore Comforto
Na podstawie: Vittore Comforto
Porcelana większości osób kojarzy się właśnie z rozmaitymi elementami kuchennymi i zastawą stołową. Nie zawsze jednak są to wyłącznie elementy tego typu. Do innych elementów użytkowych produkowanych z porcelany należą chociażby świeczniki. Zwykle produkowane są one z większej warstwy ceramiki, dzięki czemu nie są aż tak podatne na rozbicie.

Jeżeli są jakieś fascynujące Cię zagadnienia na prezentowany temat, to kliknij na opracowanie (http://www.cafepanamera.com/jamaica-blue-mountain), ono z pewnością Cię zainteresuje.

Całkiem popularne są również figurki porcelanowe, przedstawiające na przykład różne zwierzęta. Wyszukując w Internecie hasło „porcelana Bolesławiec” można uzyskać informacje na temat zastawy porcelanowej i pozostałych produktów.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-05 15:47:51