Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

Jak wyglądają w wielu przypadkach poszukiwania pierwszego zajęcia przez absolwentów, jakie mają oni możliwości.

Kończąc studia większość młodych ludzi staje przed problemem znalezienia swojej pierwszej pracy. Niektóre z takich osób już podczas nauki umiały godzić pracę zawodową z zajęciami na uczelni, jeśli firma związana była z uczonym zawodem, to niekiedy proponowane im było zatrudnienie na stałe. Jednak jeśli ktoś nic nie robił w czasie studiów albo rodzaj wykonywanej pracy nie był związany z wykształceniem, to po zakończeniu studiów coś musiał znaleźć.

Praca
Napisał: Open Knowledge Foundation Deutschland
Na podstawie: http://www.flickr.com
W większych miejscowościach, typu Kraków, Wrocław czy Warszawa z reguły nie ma kłopotu ze znalezieniem jakiejś pracy, znacznie cięższe zadanie stoi jednak przed osobami, które zdecydowały się powrócić do swojego rodzinnego miasta. Niekiedy się okazywało w takiej sytuacji, że oferty pracy gdynia są w dużo mniejszej ilości niż w dużych miastach, a poza tym proponowane zarobki były na znacznie niższym poziomie (najnowsze oferty). Wiąże się to z tym, że w mniejszych miejscowościach możliwości jest znacznie mniej, niż w dużych, a za tym niestety też często idą wynagrodzenia zatrudnionych.Tak więc jeżeli jakiegoś studenta interesować będzie praca dąbrowa górnicza i chciałby wrócić do tego miasta, to w pierwszej kolejności powinien się zorientować, jak duże będą możliwości w tym zakresie (). Może się bowiem okazać, że w konkretnym zawodzie będzie trudno o znalezienie odpowiedniego zatrudnienia, i wówczas trzeba się dobrze zastanowić nad sensem powrotu.
Wrócenie jedynie po to, aby zamieszkać u rodziców i stać w kolejce w pośredniaku pracy średnio ma sens, tak samo jak zatrudnianie się na magazynie mając wyższe wykształcenie. Dużo korzystniej w takim przypadku poszukać czegoś innego, rozważyć pozostanie w miejscu studiowania lub wyjechać tam, gdzie będą większe możliwości.

Jeśli jednak sprawdzane oferty pracy brzeg dają choć trochę nadziei na to, że się jakieś zajęcie prędzej czy później dostanie, to rzecz jasna powrót warto rozważyć. Nawet jeśli w którymś zechce się wyjechać z powrotem w poszukiwaniu lepszej posady, to jednak pozostanie po tym okresie doświadczenie, jakie będzie bardzo pomocne w poszukiwaniach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-18 01:07:02
Tagi: nauka, student, magazyn, doświadczenie