Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

W jaki sposób założyć własną firmę u zachodniego sąsiada?

Obowiązujące w UE przepisy zezwalają obywatelom poszczególnych krajów członkowskich na między innymi założenie własnej firmy na terenie każdego kraju, które leży na jej obszarze.


Oprogramowanie Digital Signage
Napisał: NEC Display Solutions
Na podstawie: NEC Display Solutions


Dzięki temu nie ma najmniejszych formalnych przeszkód, aby mieszkaniec naszego kraju otworzył ją przykładowo w Niemczech.


Dla przykładu osoby fizyczne mogą uruchomić jednoosobową działalność (która w Niemczech określana jest jako Gewerbe), a funkcjonujący już biznesmeni mogą otworzyć oddział swej firmy. Jeżeli chcemy prowadzić swoją działalność w Niemczech, najpierw trzeba dobrać jej formę prawną. Może to być między innymi przedstawicielstwo, działalność na własny rachunek czy spółka z o.o. albo cywilna. W wypadku rejestracji działalności na własny rachunek, niezwykle ważne jest upewnienie się, czy na jej funkcjonowanie nie jest potrzebna specjalna koncesja. Są one konieczne w przypadku między innymi gastronomii, ubezpieczeń czy też ochrony.

Czy podoba Ci się opisywany materiał? Jeśli tak, to sprawdź jeszcze szczegóły w serwisie program do budżetowania, gdyż one też mogą okazać się dla Ciebie niezwykle ciekawe.

Dowolna osoba, która zamierza prowadzić w tym państwie własną firmę, powinna zameldować się w urzędzie meldunkowym w swoim miejscu zamieszkiwania. Posiadając dowód zameldowania i dowód na założenie firmy, można dostać zezwolenie na pobyt.


działalność w niemczech
Napisał: www.projektoskop.pl
Na podstawie: www.projektoskop.pl


Dowolna spółka prowadzona na obszarze Niemiec, musi być też zarejestrowana w urzędzie ds gospodarczych, który jest właściwy dla jej siedziby. Trzeba tam złożyć między innymi takie dokumenty jak: kopia paszportu, wypełniony druk z opisem działalności, umowy najmu lub dzierżawy nieruchomości używanej jako siedziba firmy.
Potem wspomniany urząd ds gospodarczych przesyła informację do US. W wypadku jednoosobowej działalności, w Niemczech obowiązuje zasada odpowiedzialności osobistej. Znaczy to, że właściciel podmiotu może odpowiadać nawet własnym mieniem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-27 08:56:29
Tagi: biznes, dokumenty, spółki