Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

Patyczki do szaszłyków jako narzędzie do prostego i prędkiego przygotowania dań - dowiedz się więcej

Jak samo określenie nazywa patyczki używane są przeważnie do przyrządzania szaszłyków.
Dziś szaszłyki słyną z tego, że są łatwe i szybkie w przygotowaniu, a jedynym limitem w ich sporządzaniu są nasze prywatne preferencje i możności. Można włożyć na grill wszystko co się ma pod ręką.


Smakują doskonale nie tylko z grilla. Jest możliwość je także upiec na patelni, czy w piekarniku. Jedni wolą klasyczne szaszłyki z boczku i kiełbasy z dodatkiem cebulki, inni wybierają wersję dietetyczną z łososiem i cytryną. Wegetarianie nasycą się szaszłykami z warzyw, a dzieciaki będą zachwycone, kiedy na patyczki nałożymy owoce.

Kliknij tu oraz zdobądź więcej info na przedstawiany tu temat. Takie dane także wzbudzą Twoje zainteresowanie, zatem nie zastanawiaj się długo, a przeanalizuj to zagadnienie.

Wszyscy uwielbiają także pieczywo przypieczone na grillu.
szaszłyki
Napisał: Ivana Sokolović
Na podstawie: http://www.flickr.com


Nagminnie w trakcie grillowania patyczki do szaszłyków się opalają. Aby temu zapobiec, należy je przez parę godzin nawilżać w wodzie. Można również użyć patyków metalowych, lecz są one trudne do utrzymania w schludności. Patyczki z drewna, bądź bambusowe są nadzwyczaj tanie, wygodne i higieniczne. Patyki winny być mocne, nie łamać się, bowiem kolce mogą tworzyć zagrożenie dla zdrowia. Powinny być stworzone z takiego materiału, jaki przetrwa każde ich wyginanie. Patyczki muszą mieć również właściwą długość.
Często się zdarza, że letnią porą podejmujemy biesiadników w ogródku, bądź na działce. Najlepszym podejściem będzie podanie gościom szaszłyków. Zadbajmy o to, aby były one wyśmienite i barwne. Dla mięsożerców połączenie drobiu i barwnych warzyw okaże się kuszącym pokarmem. W takim przypadku nie jest nieodzowna surówka, bowiem pełny, zdrowy komplet jest narzucony na patyczki do szaszłyków, np. takie jak te nasze patyczki.

Osobliwe szaszłyki musimy sporządzić dla biesiadników, jacy nie jadają mięsa. Musimy brać pod uwagę także gusta latorośli przebywających na przyjęciu. Dania z samych jarzyn i owoców też będą wyśmienite.
Jeśli przygotowujemy przyjęcie z grillem jesteśmy zmuszeni zadbać nie tylko o pokarmy, ale również o odpowiedni wygląd stołu.
W przyjęciu ogrodowym nie chodzi wyłącznie o jedzenie, ważne jest, przebywanie razem z rodziną i przyjaciółmi i razem miło spędzić czas.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 09:26:06
Tagi: ruszt, posiłek, grill