Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

Nagminny kłopot uczuleń i sposoby na radzenie sobie z nim

W dzisiejszych czasach człowiek musi zmagać się z wieloma dolegliwościami, z których wiele określanych jest jako tak zwane choroby cywilizacyjne. Ich charakter ma bowiem związek na przykład z degradacją środowiska, jaką można obecnie obserwować.


Płacz, łzy
Napisał: LastClick
Na podstawie: http://www.freeimages.com
Do bardziej dokuczliwych dolegliwości tego typu bez wątpienia należą uczulenia.

Jeśli zaciekawił Cię niniejszy tekst, to sprawdź informacje (http://www.gabinet-dietetyczny.pl/diety/dieta-oczyszczajaca/), które również są na ten temat. Zawsze dobrze jest wiedzieć więcej.

Częstotliwość pojawiania się rozmaitych alergii w ostatnich latach zdecydowanie wzrosła. Można to zauważyć zarówno u najmłodszych, jak i u osób dojrzałych. Oprócz tego można także stwierdzić, że z czasem coraz większa liczba produktów jest możliwymi alergenami. Skrajnymi przypadkami są ludzie, którzy są uczuleni na przykład na wodę. Najbardziej pospolitymi alergenami są z kolei roztocza kurzu i różnorodne pyłki roślinne. Można sobie z tym radzić różnymi metodami, jednak całkowicie skutecznego leku na alergię póki co nie stworzono.


Alergie na substancje w pokarmach

gluten
Napisał: www.holle.pl
Na podstawie: www.holle.pl
Ogromnie charakterystycznym typem alergii są te, które dotyczą konkretnych rodzajów pożywienia. Obecnie wiele osób przykładowo jest uczulonych na gluten, który zawiera się w tak rozpowszechnionych produktach zawierających pszenicę. Ludzie cierpiący na tego rodzaju uczulenie muszą niezwykle dokładnie studiować etykiety żywności z wypisanym składem. Generalnie alergie pokarmowe są niekiedy bardzo uciążliwe, w szczególności gdy dotyczą produktów ogromnie popularnych, czy też bardzo smacznych – jak na przykład czekolada. Do nagminnie występujących reakcji uczuleniowych przy tego typu dolegliwościach należy swędząca wysypka skórna.


Środki na alergię

leki
Napisał: Steven Depolo
Na podstawie: http://www.flickr.com
W aptece oferowane są różnorodne preparaty na alergię, niektóre z nich sprzedawane są wyłącznie na receptę. Więcej informacji - zobacz tutaj. Przy każdym podejrzeniu alergii warto udać się do specjalistycznej poradni, w której wykonuje się testy na wybrane alergeny. Lekarz(zobacz psychoterapia kraków) zaleci później właściwą kurację lekami. Na niektóre alergeny możliwe jest także odczulanie, czego dokonuje się za pomocą zastrzyków lub specjalnych tabletek. Niestety taki zabieg jest długotrwały i kosztowny, ale efekty mogą trwać nawet przez kilka lat. Na większość alergii jednak zalecane są preparaty mające działanie doraźne, a więc hamujące objawy spowodowane przez uczulenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:08:29
Tagi: żywność, choroba, alergolog, gluten, alergen, pyłek