Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

Myślisz o ekologicznym i zdrowym pożywieniu? Nie wiesz, w jakim miejscu takie zakupić? Takie rarytasy znajdziesz na targu

Mnóstwo ludzi się zastanawia – skąd brać dobrze smakująca i co najistotniejsze zdrową żywność? Odpowiedź jest prosta. Najdogodniej z działki, co jednak jeśli nie mamy tego typu możliwości. Prawdopodobnie jej zwyczajnie nie mamy albo nie mam czasu na jej uprawę. A nawetjeśli zajmujemy się swoja działką, to jedzenia stamtąd jest zbyt mało. W tego typu sytuacji korzystnie skorzystać z targów ze zdrową żywnością ekologiczną.
Poradnik miłośnika makaronu
Napisał: Międzybrodzkie Makarony
Na podstawie: Międzybrodzkie Makarony
Bardzo często na targowiskach można kupić żywność prosto od rolników. Jest tam tak wiele doskonałych warzyw, owoców, ziaren, grzybów czy orzechów, iż z pewnością będziemy zadowoleni. Z reguły są nieprzetworzone, lokalne, świeże, nie wymagające środków konserwujących. Ponadto, na takim targu można także kupić inne interesujące produkty, jak mąka ekologiczna. Na targowisku nie kupimy wyjałowionej, przemysłowej żywności, ze sztucznymi barwnikami, szkodliwym cukrem.

Tego typuniezbyt zdrowe rzeczy znaleźć możemy na każdym kroku, w sklepach i supermarketach. Na targowisku zaś jest bez sztucznych dodatków, sprzedawane są tam produkty, które łatwo pochłonie nasz organizm. Naturalnie, żywność na targach nie jest idealna, jednak zawiera z pewnością mniej chemii w porównaniu do wielu produktów żywieniowych. Na targach znajdziesz dużąliczbę sezonowej żywności. Składniki tam sprzedawane są zwykle bez barwnych chemicznych opakowań. Jak wiemy równocześnie wszyscy, w normalnych sklepach jest ich zbyt dużo. Ciekawa oferta: opublikował o babce jajowatej.Te kolorowe pakunki zamieniają się szybko w góry śmieci, a za ich wywiezienie przecież płacimy wszyscy. Te zanieczyszczenia przysługują się także niestety do zanieczyszczenia gleby na przepełnionych wysypiskach. Niestety, na targach także rozdają zbyt dużo zrywek foliowych, niemniej, staraj się za każdym razem brać swoją torbę. Najlepiej zdają egzamin torby płócienne. Ponadto,składniki na bazarkach są zazwyczaj z lokalnego źródła, z najbliższej okolicy, nie są zaś sprowadzane z zagranicy.


bułki
Napisał: Schrift-Architekt
Na podstawie: http://www.flickr.com
To niezwykle ekologiczne, bo nie musimy tyle zużywać benzyny, aby je przewieźć.Wspierając tego typu sprzedaży dbamy o świeże powietrze i zużywanie mniejszej liczby naturalnych zasobów - (poznaj więcej) o olejach spożywczych. No i w końcu na bazarach jest po prostu lepiej, gdyż sprawunki możemy robić na świeżym powietrzu, a nie w zamknięciu, jak to się odbywa w galeriach handlowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 12:35:14
Tagi: rzeczy, żywność, śmieci, Składniki, substancje