Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

Co robić z oszczędnościami?

Napisał: pfala
Każdy wie, że pieniądze nie rosną na drzewach – jeśli tylko rzecz jasna nie jesteś gwiazdą, bardzo ważną postacią w kraju bądź bardzo znakomitym naukowcem. O ile jesteś z normalnej rodziny i masz przeciętne problemy, zapewne pracujesz, troszczysz się o zachowanie godziwego życia i zastanawiasz się, jak jeszcze próbować rozmnożyć oszczędności, jakie jakimś cudem udało się nazbierać na koncie w banku.

Oczywiste jest, że nie ma racji bytu trzymanie pieniędzy w skarpetce pod łóżkiem czy na dnie szuflady. Prawdopodobnie są tam bezpieczne, jednak gdy poleżą tam dostatecznie długo, ich rzeczywista wartość zmniejszy się dokładnie o tyle, ile wyniesie w danym okresie inflacja. Teraz nabędziesz za te zaskórniaki tysiąc bułek w piekarni, a w przyszłym roku jedynie dziewięćset – to jest fakt i jest to bezwzględne. O ile jesteś świadom tej reguły, nie będziesz trzymał oszczędności w domu – najbezpieczniej schować je w banku albo podobnej instytucji, która zajmuje się obracaniem i zabezpieczaniem pieniędzy. Najmniej wyszukany dostępny wariant, który da się w takiej sytuacji zastosować, to pozostawienie zaskórniaków na koncie oszczędnościowym, które zwykle ma możliwości normalnego konta, a przy tym pozwala zwiększyć obecne tam pieniądze o kilka procent w czasie roku.

Lepszą, praktycznie w ogóle nieobciążoną ryzykiem metodą jest założenie lokaty, co przyniesie trochę więcej procentów, ale zamyka dostęp do odłożonego nań kapitału.

Podobnie zajmujące zagadnienia są opublikowane w pokrewnym serwisie. Jeśli masz ochotę je poznać - zobacz pod linkiem kalkulator netto brutto, który jest tutaj!

Zazwyczaj trzeba czekać do końca ustanowionego czasu trwania lokaty, w najgorszym wypadku – gdy pieniądze niezbędne są na już – bank bierze sobie odsetki. Możesz też skorzystać z funduszy inwestycyjnych, co można rozumieć jako inwestycje na giełdzie za pośrednictwem banku. Wahania w funduszach są znacznie mniej zmienne niż na parkietach, chociaż istnieje zawsze szansa, że stracisz, jednak jeśli pilnujesz tych spraw – zyskasz dużo więcej, niż na lokacie.

Pozabankowym sposobem na pomnożenie pieniędzy może być wykupienie obligacji. W prostych słowach obligacje to papier stwierdzający, że rząd pożyczył od ciebie pieniądze, które wykorzysta do różnych celów: łatania dziur w budżecie, wykonywania planów i pozostałych rzeczy, jakie robi rząd. Jak właściwie dowolna pożyczka, i ta jest oprocentowana, więc możesz spodziewać się, że po ustalonym czasie dostaniesz kwotę z nawiązką. pieniądze [www]


Napisał: B.S.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 16:13:11
Tagi: pieniądze, oszczędności, bank, inflacja, fundusze, giełda, lokata