Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

Nie masz siły do klientów, którzy nie płacą zadłużeń? Przeczytaj, co jesteś w stanie z tym uczynić!

Ktokolwiek prowadzący firmę rozumie, że przesłanką poprawnego funkcjonowania interesu jest płynność finansowa. Jednocześnie nieraz wie także, jak trudno tę płynność finansową utrzymać.
Wyszukiwarka
Napisał: Zumi
Na podstawie: http://www.zumi.pl


Nie wynika to wyłącznie z winy menedżera - uzależnione jest także między innymi od wypłacalności odbiorców. W jaki sposób temu podołać?


laptop
Napisał: markus spiske
Na podstawie: http://www.flickr.com


Bez wątpienia pierwszą i zasadniczą czynnością powinno być oszacowanie wypłacalności kontrahenta, w takim stopniu oczywiście, na ile wydaje się to dopuszczalne. Musimy niemniej wspominać, że kondycja jest w stanie się z biegiem czasu odmienić i dzisiaj zweryfikowana pozytywnie, za jakiś czas znacznie się pogorszy.

Czasami publikowane w internecie wiadomości są niemiarodajne, jednak jeżeli ciekawi Cię tego typu problematyka, to kliknij i zdobądź wiarygodne info (http://twojprawnik.net/) również na analogicznej stronie.

Nasz kontrahent przestanie wówczas realizować swoje zobowiązania. W takim razie możemy skorzystać z takiego postępowania jak (cesja wierzytelności). Oznacza to, mówiąc prostym językiem, odsprzedanie wierzytelności (czyli naszego przywileju do danej kwoty) innemu podmiotowi. Gwarantuje to nam jako cedentowi szybkie uzyskanie pieniędzy, koniecznych do działania naszej organizacji. Musimy jedynie poinformować dłużnika o przeniesieniu praw do należności na jej nabywcę, nazywanego cesjonariuszem.


formalności
Napisał: Bill Wilson
Na podstawie: http://www.flickr.com


Takie przedsięwzięcie wlicza się do usługi faktoringu. Prowadzą go planowo zorganizowane firmy, które nie licząc cesji, czyli inaczej przelewu wierzytelności, są w stanie nam zaoferować pomoc w ściąganiu długów, konsulting i inne . Łatwo się więc domyślić, że jeśli idzie o faktoring koszt jest uzależniony od tego, co poza cesją wierzytelności zdecydujemy się otrzymać od danego przedsiębiorstwa.
Istotne jest, żeby spojrzeć, czy w umowie, jaką z nim podpiszemy, pojawi się zapis o tym, iż nabywca może domagać się spłaty wierzytelności od cedenta w sytuacji niewypłacalności dłużnika.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:09:09
Tagi: fundusz, przedsiębiorstwo, kontrahent