Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

Jak zaprojektować kuchnię, aby chociaż trochę swoim wyglądem nawiązywała do historii

Nasz dom jest polem do eksperymentów. Wnętrze każdego pokoju musi zostać ze szczegółami przemyślane, aby później nie trzeba było niszczyć muru na ekstra gniazdko elektryczne. Podobne przemyślenia są obligatoryjne w przypadku kupna poszczególnych elementów wyposażenia mieszkania. Dzisiaj sporą uwagę przywiązuje się do prawdziwe nowoczesnego wnętrza. A do niego niekoniecznie będą pasować meble odziedziczone po dziadkach. Ten fakt jednak nie przesądza jeszcze o tym, że w urządzonym na nowoczesną modłę mieszkaniu nie wolno umieszczać starodawnych drobiazgów. Jeśli tylko właściciele znają i szanują zasadę umiaru, to wnętrze nigdy nie będzie straszyć sąsiadów ani domowników.
Kuchnia jest takim pomieszczeniem w naszym mieszkaniu, gdzie trudno przeholować z dekoracją wnętrza. To tutaj teraźniejszość miesza się z przeszłością prawie niedostrzegalnie. A to za sprawą projektantów, którzy tak tworzą akcesoria czy naczynia kuchenne, żeby były w takim samym stopniu praktyczne, jak przed wiekami i swoim wyglądem nawiązywały do czasów współczesnych. Bardzo dobrze powyższą tezę ilustrują garnki gliniane stojące na sklepowych albo domowych regałach.
Sposób przyrządzania posiłków w starożytnym Rzymie w znacznym stopniu różni się od obecnego. Niegdysiejsze gospodynie, jeszcze przed gotowaniem obiadu, musiały rozniecić ogień pod blachą. I oczywiście nie posiadały takich przyborów ani produktów, które pozwalają w błyskawiczny sposób przygotować zupę. Jednak wykorzystywane niegdyś rozwiązania przetrwały do czasów współczesnych i niektóre kobiety nie imaginują sobie swojej kuchni bez naczyń, których pochodzenie sięga czasów antycznych.
Tzw.

Spójrz na stronę oraz prześledź wpis, który niewątpliwie całkowicie Cię wciągnie, gdyż informacje tam zawarte, przykuwają zainteresowanie.

garnki rzymskie dobrze sprawdzają się w każdej nowoczesnej kuchni garnki do duszenia i zapiekania. Są najczęściej wyprodukowane ręcznie przez rzemieślników, którzy w swoich warsztatach wytwarzają piękne arcydzieła. Gotowanie posiłków we wspomnianych garnkach odbywa się w nietypowy sposób. Zamarynowaną rybę bądź mięso z kurczaka umieszcza się na dnie naczynia, które wpierw zanurza się na pół godziny w wodzie. Dzięki takiemu zabiegowi danie obiadowe upiecze się na parze, czyli bez grama jakiegokolwiek tłuszczu.Garnki gliniane, w tym również garnki rzymskie, jak sama nazwa sugeruje, wykonane bywają z gliny. Doświadczeni garncarze poza tym powlekają powierzchnię glazurą, a samym wieczkom nadają fantazyjne zdobienia. A tego typu naczynia wydają się być świetnym pomysłem na upominek pod choinkę - każda pani domu będzie zachwycona takim podarkiem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:27:49
Tagi: kuchnia, gotowanie, garnki