Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

Pyszne jedzenie zależy nie tylko od kucharza

Uważam, że każdy z nas czasami zje coś poza domem. Czasem z uwagi na lenistwo, w innym przypadku w pośpiechu, lub przez brak umiejętności kulinarnych.


Za każdym razem oczekujemy jednak, iż nasze fundusze się nie zmarnują, a my skosztujemy smacznego jedzenia.


Domki letniskowe
Napisał: amateur photography by michel
Na podstawie: http://www.flickr.com


rodzina
Napisał: A_Peach
Na podstawie: http://www.flickr.com
kierownik restauracji
Napisał: Chris & Karen Highland
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wielu z nas skupia się tylko na umiejętnościach kucharzy. Jest to błędne myślenie, ponieważ na sukces w gastronomii oddziałuje o wiele więcej elementów, które zazwyczaj w całość spina kierownik restauracji. To jemu podlegają osoby w niej zatrudnione. Zależnie od funduszy, którymizarządza właściciel osób w danym lokalu jest zatrudnionych mniej lub więcej. Wszędzie znajdziemy jednak kogoś, kto odpowiada za kwestię, która na pierwszy rzut oka może wydawać się prozaiczna - robienie zakupów. Wbrew temu, co można sądzić w przypadku restauracji jest to bardzo ważna sprawa. Właściwy wybór produktów jest fundamentem posiłków, które mają z nich powstać. Nawet najlepszy kucharz nie wyczaruje pysznego posiłku z gnijących warzyw. Za zakupy odpowiada najczęściej właśnie kierownik restauracji, lecz najpierw ktoś musi rzetelnie skonstruować dla niego ich spis. Za wygląd lokalu w największym stopniu odpowiadają kelnerzy, ponieważ to ich zauważamy jako pierwszych kiedy przekraczamy próg restauracji. Jeśli nie będziemy przywitani przez sympatycznych ludzi, a poziom obsługi będzie pozostawiał wiele do życzenia, to wrażenie o całym lokalu będzie również nie najlepsze. Kierownik restauracji, nazywany czasami jej menadżerem, musi to wszystko połączyć w jednolitą całość, aby ludzie chcieli wracać do restauracji wraz ze swoimi przyjaciółmi.


Jak widać kucharze wcale nie są najważniejszymi osobami w restauracjach. Oczywiście to oni odpowiadają za to, co znajdzie się na naszych talerzach, ale zanim to nastąpi szereg innych osób musi zadbać o produktyi o nas, czyli o klientów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:33:05
Tagi: gra, człowiek, sposób, osoby