Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

Ciekawe i zapominane profesje - a może fajnie zająć się czymś ciekawszym niż praca w korporacji?

W współczesnych czasach wielka ilość pracy wykonywana jest głównie w biurze przy komputerach - to na pewno znak naszych czasów, kiedy liczy się głównie praca umysłowa.


Coraz częściejw zapomnienie odchodzą profesje, które wymagają przede wszystkim siły fizycznej.

Zobacz bez marudzenia ten wpis z serwisu (https://www.bscav.eu/streaming-online/) prezentującego analogiczne artykuły, gdyż on niewątpliwie również jest godny Polecenia.

Czy kształcenie się w kierunku tego rodzaju profesji w ogóle ma sens w współczesnych czasach?


Co mógłbyś robić?


biuro
Napisał: Surfland Sp. z o.o. Sp. k.
Na podstawie: Surfland Sp. z o.o. Sp. k.


Jedną z profesji, o których praktycznie nikt obecnie nie pamięta, jest z pewnością szwacz. Jeszcze kilkaset lat wcześniej Polska była słynna praktycznie na całym świecie z produktów z tkanin - wystarczy przypomnieć chociażby zakłady w Łodzi. Dzisiaj szwacz nie ma zbyt wiele pracy, gdyż kupowanie ciuchów na zamówienie i szytych na miarę przekracza możliwości typowego Kowalskiego. Wolimy wydawać mniej pieniędzy na ciuchy w sieciówkach, co bez wątpienia ogromnie przyczyniło się do zapomnienia tego zawodu. Czy aby na pewno?


Rozkwitrękodzieła


Okazuje się, że niekoniecznie. Aktualnie coraz więcej osób, zarabiających nawet średnio, zaczyna zwracać dużą uwagę na jakość kupowanych produktów i ochronę przyrody. Coraz mniej chętnie wspieramy duże korporacje szyjące ubrania, bowiem coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z faktu, że powstają one najczęściej w wyniku nieludzkiego wyzysku ludzi z państw trzeciego świata.
Jeśli chcesz zatem przyczynić się do zmniejszenia ubóstwa na świecie, mocno będziesz walczyć o prawa pracowników nawet obcych Ci ludzi, chcesz mieć ciuchy z wysokiej jakości materiałów, a jednocześnie wspierać polski niewielki biznes, wówczas wizyta u szwacza oczywiście będzie dla Ciebie niezłym pomysłem - bez wątpienia będziesz bardzo zadowolony!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:48:53
Tagi: komputer, moc, części, korporacje, pieniędzy