Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

Przepyszny napój, który podbił serca Europejczyków, czyli skąd wzięła się czekolada a także kiedy odkryto jej niesamowity potencjał

Zarówno dzieci jak również dorośli kochają czekoladę. Każdy z nas lubi inny typ czekoladowych przysmaków, ale ich wspólnym składnikiem jest kakao, które obecne jest w kulturze od wielu wieków. O historii czekolady można mówić bardzo długo, bowiem sięga ona wiele setek lat wstecz.


ciasto czekoladowe
Napisał: Hiroshi Yoshinaga
Na podstawie: http://www.flickr.com
Początków czekolady możemy poszukiwać u Majów. Ważne osobistości raczyły się bardzo smacznym napojem, jakim była czekolada z pianką. Przodkowie Indian przyrządzali nieziemski napój z przetartych ziaren kakaowca tudzież mieszali je z wieloma przyprawami. Tak samo kakao jak również przygotowana z niego czekolada ma własne korzenie na terenie Ameryki, stamtąd też przywędrowała w późniejszym czasie do krajów europejskich. Na początku indiański napój niezbyt smakował przyjezdnym europejczykom, jednak parę lat później docenili jego niesamowity potencjał. W Hiszpanii zaczęło próbować nowych sposobów na przygotowywanie czekolady- rozpuszczając kakao we wrzątku i mieszając z cukrem. Przepyszna mikstura była dostępna jedynie dla hiszpańskiego dworu i przez wiele lat czekolada pitna oraz przepis na nią były dostępne jedynie dla niewielkiego grona osób.

Kiedy nadszedł dzień, w którym ukradziono przepis na przepyszny napój, historia czekolady zupełnie zmieniła bieg. Czekolada była bardzo popularnym napojem na europejskich dworach. Przygotowywano ją na wiele sposób, a każde spotkanie towarzyskie musiało odbywać się w towarzystwie gorącej filiżanki tego ekskluzywnego napoju. Z biegiem czasu powstawały coraz nowsze przepisy, a technika umożliwiła stosowanie ziaren kakaowca na dużo innych sposobów. Obecnie, niezwykle ciężko jest znaleźć osobę, która nie lubi wyrobów czekoladowych. Wszyscy mamy jednak odmienne gusta i upodobania, z tego powodu właśnie do czekolady dodaje się rozmaite przyprawy, bakalie czy też różni się ona zawartością kakao.

Intrygujący tekst? Miło nam to słyszeć. Od razu gorąco zapraszamy na (http://www.pizzahut.pl/restaurants/1091-pizza-hut-dostawa-zielona-gora) naszą kolejną witrynę, na której wyszukasz sporo ekstra opisów.

W dodatku, gorzka czekolada w niedużych ilościach dobrze wpływa na nasz organizm tudzież likwiduje zmęczenie. Warto więc dla poprawy nastroju a także zdrowia ulec czasami pokusie i wypić gorący napój z czekolady.


czekoladki
Napisał: Bodo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zwykle mówi się o złych skutkach spożywania czekolady. Kakao jest jednak produktem, który obecny jest na świecie od dawien dawna - czekolada pitna. Nasi przodkowie docenili moc czekolady oraz jej właściwości, z których można korzystać też dziś, ciesząc się jej przepysznym smakiem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:24:25
Tagi: smak, dzieci, przyprawa