Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

Czy dopytaliśmy się dla kogo jest pit 38?

Zobaczmy kto się rozlicza przez pit 38

Jeśli przybliża się czas rozliczeniowy, musimy rzetelnie zobaczyć, które z pism powinniśmy wypełnić, tak żeby mieć gwarancję, że nasze rozliczenie będzie wypełnione w prawidłowy sposób oraz nie będziemy wzywani do jego poprawienia.

dokumentacja podatkowa
Napisał: Ian Lamont
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przez to warto poczytać, który pit odnosi się do jakich rozliczeń oraz kto powinien je wypisywać. W chwili gdy w danym roku rozliczeniowym spieniężyliśmy nasze papiery wartościowe, lub udział w spółkach, potrzebne będzie wypisanie dokumentu pit 38.

Jeśli chcesz odnaleźć dodatkowe artykuły związane z omawianym tutaj tematem, zobacz ofertę w serwisie (http://med-learn.pl/) prezentującym pokrewne dane.

Przydatna pomoc odnajdzie się na . Nie istotna jest data zakupienia tych papierów, istotna tutaj jest data ich zbycia, bo to wtenczas dochodzi do naszego wzbogacenia się. Często o obowiązku wypisania takiego pita dowiadujemy się w chwili, kiedy otrzymujemy pit 8c z biur maklerskich zajmujących się zbyciem naszych papierów. Jednak kiedy sprzedaży dokonywaliśmy sami, to także samodzielnie musimy przypilnować ich właściwego rozliczenia i wpisania wszystkich wartości, jakie tu uzyskaliśmy.

Nie mamy szansy się rozliczać wspólnie

Często jest tak, że małżonkowie rozliczają pit wspólnie, ponieważ wówczas mają szansę pozyskać większy zwrot i mają szansę też liczyć na dalsze ulgi. Mimo wszystko musimy pamiętać, że wypisując pit związany ze sprzedażą papierów wartościowym, musimy go wypisać osobno, nie ma tutaj czegoś takiego jak wspólne rozliczanie małżonków. Jest tak dlatego, że konkretne papiery były wystawione na konkretną osobę i to dziś ona musi się z nich rozliczyć . Warto wiedzieć o tego typu drobiazgach, bo to właśnie od nich zależy, czy właściwie będzie wypisany cały nasz dokument.

Należy rozwiewać wszelkie niejasności

Jeśli podczas wypełniania rozliczenia nie jesteśmy pewni, czy zrozumieliśmy instrukcję uzupełniania wszystkich okienek, to zawsze trzeba szukać odpowiedzi na własne wątpliwości. Możemy ich poszukać w internecie, lub zadzwonić do urzędu skarbowego, albo nawet przejść się tam osobiście. Im lepiej będziemy znali metodę wypełniania takiego dokumentu tym znaczniejsza szansa, że zrobimy to właściwie już przy pierwszym podejściu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:26:48