Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

W jaki sposób złożyć PIT po terminie i ustrzec się grzywny?

Na początku maja minął termin składania deklaracji rocznych PIT. Kto się spóźni, podlega grzywnie za przestępstwo podatkowe.


Kary możesz jednakże ustrzec się.
Praca przy komputerze
Napisał: Kevin Jarrett
Na podstawie: http://www.flickr.com


Nawet gdy spóźniliśmy się jedynie o kilka dni z Zeznaniem PIT, musimy jak najprędzej wywiązać się z owego obowiązku. Pomimo że zeznanie dostarczone po terminie jest istotne, zaś urząd skarbowy nie ma prawa odmówić jego zaakceptowania, podatnik musi liczyć się z następstwami karnymi skarbowymi. Wysokość grzywny nakładanej przez urzędy zależy od tego, czy będzie to uchybienie, czy też przestępstwo karne . Natomiast to, czy podatnik popełnił wykroczenie, czy przewinienie karne skarbowe zależy od tego, ile będzie wynosiła niezapłacona kwota podatku. Jeżeli kwota nie przekroczy pięciokrotności najniższego uposażenia za pracę, będzie to wykroczenie, powyżej tej kwoty – naruszenie przepisów karno podatkowe. Kara za przestępstwo wyznaczana będzie już przez Sądy.


Prawo daje jednak możliwość uniknięcia mandatu za nieterminowe złożenie zeznania rocznego.

Jeżeli uważasz, że ten wpis jest warty uwagi, to kliknij także ten link - równie ciekawe informacje odnajdziesz w najnowszej treści.

Należy jak najprędzej powiadomić urząd o niezłożonym przez nas o czasie zeznaniu podatkowym, nim sam urząd skarbowy połapie się, że dokumentów od nas nie ma, po czym wykorzystując bezpłatny program do rozliczania pit 2016 uregulować należny podatek. Podatnik może zapewnić sobie bezkarność przez złożenie tak zwanego czynnego żalu, a więc pisma powiadamiającego urząd podatkowy o popełnieniu czynu zabronionego. Podstawą skorzystania z czynnego żalu jest uregulowanie należności fiskalnych.
Podatek powinno się zapłacić w czasie wyznaczonym przez organ skarbowy, a ściśle mówiąc, zapłacić w całości wyznaczoną kwotę, uszczuploną popełnionym czynem zabronionym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 15:50:03
Tagi: dokument, Zeznanie, Sąd, darmowy