Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

Kwiecień to czas, który sporej części rodaków kojarzy się ze składaniem PIT-ów w Skarbówce

Każdy pracujący Polak do końca kwietnia tego roku musi oddać sprawozdanie podatkowe oraz wyspowiadać się ze swoich dochodów Urzędowi Skarbowemu.


Spora część ludzi nie lubi wypisywać dokumentów urzędowych.
w biurze
Napisał: Alan Levine
Na podstawie: http://www.flickr.com


Najczęściej są one zagmatwane, niezrozumiałe i najzwyczajniej w świecie nudne. Jednakże dziś nie jest to już tak skomplikowane, jak kiedyś. Pokolenie, które dziś ma już około 40 lat, pamięta, jak to wszystko wyglądało jeszcze w czasach Polski Ludowej. Samodzielne wypełnianie PIT-ów, liczenie przy pomocy kalkulatora, długie kolejki w Skarbówce oraz nieuprzejmi urzędnicy. Duża część ludzi wspomina to niezbyt miło.


PIT
Napisał: ITU Pictures
Na podstawie: http://www.flickr.com


rozmowa
Napisał: Tax Credits
Na podstawie: http://www.flickr.com


Teraz na szczęście wszystko przedstawia się już inaczej. Mamy profesjonalne programy, które pozwolą nam szybko i bezproblemowo wypełnić każde sprawozdanie. Najpopularniejszy jest PIT 37. Wystarczy tylko ściągnąć z internetu odpowiednią aplikację i wydzielić sobie trochę czasu popołudniu. Nie będziemy musieli mieć ani ołówka ani kalkulatora, gdyż program zaznacza co i gdzie trzeba wpisać i sam sumuje wszystkie rubryki.

Masz przeświadczenie, że pokrewne posty wyjaśnią Ci bardziej tę sprawę? Jeżeli tak sądzisz, zobacz w tekście (http://www.cpsens.pl/konsultacja-psychiatryczna.html) inny tego typu punkt widzenia.

PIT możemy również odprawić online, więc nie musimy się obawiać kolejek w urzędzie. Jednakże mimo wszystko nie możemy bagatelizować sprawy. Warto mieć trochę czasu, aby uzupełnić PIT spokojnie. Pośpiech zawsze bywa kiepskim doradcą.
Jeden błąd może nas kosztować nerwy oraz obowiązek pojawienia się w urzędzie na rozmowę.


Możemy być szczęśliwi, że i do naszych urzędów zawitała cyfryzacja.

Nie uważasz, że to jest bardzo dobry moment, by zdobyć stuprocentową gwarancję, że opublikowane dane są prawdziwe? Jeżeli tak, to ten zweryfikuj tekst (https://www.certificator.eu/en/) tu.

Życie jest dziś o wiele łatwiejsze niż dawniej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 15:50:48
Tagi: pomoc, dokument, koszt, obowiązek, błąd