Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

Co to jest pit 11? Co uczynić, jeżeli pracodawca nie da nam tego dokumentu? Czy pomimo tego musimy złożyć deklarację podatkową?

Pit 11 to dokument, który powinniśmy dostać od swojego pracodawcy do ostatniego dnia lutego. Są na nim uwzględnione nasze dochody z zeszłego roku. Na tej podstawie wypełniamy pit i wysyłamy do odpowiedniego urzędu skarbowego.


Wiemy już co zrobić z pit 11, a co jeżeli tego dokumentu pracodawca nam nie dostarczy? Niestety dzieje się tak.


firma
Napisał: Ministerio de Relaciones Exteriores
Na podstawie: http://www.flickr.com


Czasem to kwestia zwykłego niedopatrzenia i szybko wszystko można sytuację wyjaśnić, kiedy zgłosimy brak takiego dokumentu odpowiednim osobom. Jednak czasem sytuacja jest taka, iż pracodawca po prostu nie wysłał tego dokumentu i nie ma zamiaru tego robić - co zrobić z pit 11. Poza przesłaniem tych informacji do swojego pracownika, pracodawca ma obowiązek również wysłać je do właściwego urzędu. Gdy wysyła deklarację w wersji elektronicznej to w tym wypadku również ma na to czas do końca lutego.


Trzeba wiedzieć, że mimo tego, że nie dostarczono nam tego typu dokumentu, to rozliczenie roczne pit trzeba zrobić. To konieczność. Oczywiście powinniśmy powiadomić urząd skarbowy w związku z tym, że nie dostaliśmy tego dokumentu. Taki urząd może wykonać kontrolę w takim miejscu oraz sprawdzić czy rzeczywiście pracodawca nie dopełnił swoich obowiązków -> Łatwe podatki sp.

Nieziemsko atrakcyjny tekst, czyż nie? Jeżeli także posiadasz takie zdanie, to kliknij tu oraz przeczytaj w witrynie wszystkie dane.

z o.o.. Może także ukarać takiego pracodawcę grzywną. Niestety jeśli ciągle nie otrzymamy takiego dokumentu, to nie ominie nas rozliczenie roczne PIT. Musimy sami wyliczyć podstawę opodatkowania i podatek, jak również dołączyć do deklaracji napisany przez nas dokument, jaki wyjaśni całą sytuację.
To jest w stanie pomóc rozwikłać problem. Na pewno nie możemy unikać obowiązku rozliczenia się z urzędem. Najlepiej, gdy w razie jakichś nieporozumień osobiście złożymy wyjaśnienie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 15:51:54
Tagi: PIT, urząd, typ