Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

Podstawowe informacje na temat tego, jak prawidłowo wypełnić roczne zeznanie podatkowe.

Jednym z podstawowych obowiązków wszystkich podatników jest rozliczenie się z uzyskanych dochodów. W naszym kraju wszystko to się odbywa po zakończeniu roku podatkowego, a wszystko regulują odpowiednie przepisy. Przez dwanaście miesięcy pracownicy opłacają zaliczki na podatek. Później do końca lutego kolejnego roku dostać oni powinni od swoich pracodawców rozliczenie wszystkich uzyskanych dochodów i zaliczek.


finasne
Napisał: peddhapati
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli ktoś pracował w czasie roku w kilku firmach, to takich dokumentów dostanie kilka, każdy z innego miejsca. Do wykazania podatków w określonym roku wchodzą jeszcze inne dochody, które się uzyskało. Przykładowo może to być wynajem lokalu mieszkalnego czy zyski z papierów wartościowych, to wszystko także trzeba wykazać w swoim corocznym zeznaniu. W praktyce każdy osiągnięty w poprzednim roku dochód należy wyszczególnić w picie, ukrycie czegoś wiązać się będzie z poważnymi konsekwencjami skarbowymi. Czasu na przekazanie i wypełnienie zeznania do urzędu skarbowego jest całkiem dużo, bo cztery pełne miesiące. Termin na dopełnienie formalności upływa bowiem 30 kwietnia, a jeśli będzie to dzień wolny od pracy, to przesuwa się na początek maja. W picie w pierwszej jego części pisze się wszystkie osobowe dane, koniecznie z numerem nip. Następne części to wykazanie dochodów, kosztów i zapłaconych wcześniej zaliczek na podatek. Tu należy podać wszystkie uzyskiwane dochody, przepisując je z pitów od pracodawców i uzupełniając o pozostałe rzeczy.


jeden procent podatku
Napisał: Images Money
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli się będzie rozliczać z małżonkiem, to trzeba będzie wypełnić obie części tej sekcji. Aktualnie jest możliwość odliczenia od przychodów i podatków niektórych rzeczy, i do właśnie do tego będą służyć następne sekcje.

Czy fascynuje Cię ta problematyka? Jeśli tak to, przejrzyj serwis, a odnajdziesz tam mnóstwo bezkonkurencyjnych danych, które pochłoną Cię całkowicie.

Podaje się tam kwoty zapłaconych składek zdrowotnych i społecznych, a dodatkowo wszelkie ulgi, na przykład remontowe czy na dzieci. Po podaniu tych wszystkich rzeczy dostaje się końcową kwotę podatku, jaka ma być zapłacona do urzędu skarbowego. Na zakończenie można od niej odliczyć 1 procent podatku - , który będzie przelany na konto instytucji użyteczności publicznej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:06:31
Tagi: koszt, obowiązek, składki, dochód