Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

Czemu wysłanie PIT 37 przez Internet jest wygodne

Programy są tak sporządzone, że same liczą podatek do zapłacenia, kwotę do oddania, albo podatek do uiszczenia. Jedyne co powinien zrobić płacący podatki to w prawidłowy sposób wypełnić poszczególne części
Co istotne, za pomocą programów w szybki i prosty sposób mogą się rozliczyć także jednostki które prowadzą własną działalność gospodarczą.


Po przekazaniu PIT 37 (zobacz tu) przez Internet drukujemy UPO, gdyż jest to dokument na to, że bez problemu złożyliśmy deklarację. Dokument ów wraz z deklaracją należy trzymać przez 5 lat. Dużo osób wyliczających się za pomocą tego blankietu korzysta również z pośrednictwa pracodawcy, lub ZUS-u.
roll-up na szkoleniu
Napisał: Achim Hepp
Na podstawie: http://www.flickr.com
Coraz to wyższa ilość Polaków rozlicza się z fiskusem przez Internet . PIT-y robią nam coraz mniej trudności dzięki specjalnym aplikacjom, jakie doskonale spełniają swoją rolę. Na początku Ministerstwo Finansów udostępniło płacącym podatki (http://www.account-pl.eu/publikacje/profesjonalny-osad-jako-fundament-rewizji-finansowej) nową usługę, wstępnie zrealizowane zeznania podatkowe. Ma to uprościć wyliczanie PIT. Wtenczas usługa ta włączała wyłącznie PIT-37, zaś w później także pozostałe. Blisko jedna piąta z nich skorzystała z tej możliwości.


W roku 2017 czeka płacących podatki sporo zmian. Wzrośnie kwota przychodu wolnego od podatku dochodowego od osób fizycznych.


Nowiną w skali podatkowej PIT 2017 ma być o wiele wyższa niż dziś kwota zmniejszająca podatek, jest to 1440 zł

.

Myślisz, że wspomniane informacje są absorbujące? Świetnie, zatem na pewno szczegółowe informacje umieszczone również Cię zaciekawią.

Przekłada się to na również znacznie większą aniżeli obecnie sumę dochodu wolną od podatku PIT do 8002 zł.

Te sumy optymalnego dochodu wolnego od podatku zostały określone w wyniku uwzględnienia wiążących zasad zaokrąglania podatku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:56:04
Tagi: rozliczenie, fiskus, możliwości