Jedzeniowe szaleństwo!

Przepisy, porady i wskazówki.

Zdrowy napój, ceniony od setek lat: herbata zielona

Zwyczaj spożywania herbaty przyszedł do nas z Chin i początkowo kiepsko się zaaklimatyzował. Z czasem przekonano nas, iż herbata może być smaczna. Pijemy jej znacznie więcej niż kilkanaście lat temu.
Herbata
herbata
Napisał: a_b_normal123
Na podstawie: http://www.flickr.com
jest niemalże stara jak świat – można tak powiedzieć, bo w zróżnicowanej postaci była znana społeczeństwom na całym świecie praktycznie od zarania dziejów. Pito wodę zaprawioną ziołami, dodawano do niej wszelkiego rodzaju korzenie, rośliny, każde społeczeństwo posiadało swoje zwyczaje w tej kwestii. Jednak prawdziwa herbata oraz bardzo rozbudowana tradycja jej robienia i picia przyszły do naszego kraju z Azji. O ile herbata jako taka zaadaptowała się w Polsce bardzo dobrze, o tyle rytuał z nią związany jest nam znany jedynie z telewizji. Ponadto mało osób pije prawdziwą herbatę – napar z liści - . Z wygody i lenistwa sięgamy po herbaty w torebkach, jakie z prawdziwą herbatą nie mają praktycznie nic wspólnego.czytaj w serwisie nike damskieJakby tego było mało dosładzamy ją cukrem oraz dodajemy sok z cytryny, co według tradycyjnego podejścia zasadniczo obniża walory smakowe takiego naparu. Jeżeli rozchodzi się o herbaty czarne, to pijemy ich najwięcej: te klasyczne, jak i aromatyzowane. Herbaty zielone (jaka powinna być zielona herbata) nadal są traktowane trochę gorzej, ponieważ większości wydają się cierpkie. Jednak dostępne w sklepach są również te aromatyzowane, jakie delikatnie likwidują tę gorycz.


W niektórych kręgach picie herbaty związane jest z pewnym rytuałem. Nie można go równać z tym, co odbywa się pod tym względem w krajach Azji, jednakże także niezbędne są do tego akcesoria do herbaty, któreda się zakupić w specjalistycznych sklepach oraz online np. oferta akcesoriów do herbaty. Zaliczyć do nich można różnorodne czarki, zaparzarki, termosy, specjalne sita, w których doskonale parzą się herbaty zielone i znacznie więcej innych akcesoriów. Ponadto istnieje wiele sklepów z herbatą, jakie oferują osobom korzystającym ze swoich usług bardzo bogaty asortyment każdego rodzaju herbat liściastych.

Jeżeli masz pewność, że informacje na przedstawiany wątek będą dla Ciebie użyteczne, to odwiedź proponowany wpis, który z pewnością takie wiadomości zawiera.

Smakosze herbat mogą wybierać pośród mieszanek pochodzących z całego świata, z poszczególnych jego rejonów oraz dopasowane do nich akcesoria do herbaty. Zestaw takiego typu do doskonały pomysł na podarunek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-04 11:10:25
Tagi: zioła, smak, sok, napar